Kancelaria Adwokacka - Adwokat Ewa Joanna Nowacka - RozwodyAdwokat od rozwodów Lublin, Zamość, Hrubieszów, Włodawa, Chełm, Międzyrzec Podlaski

Jak przygotować się do postępowania rozwodowego?

rozwod-adwokat-lublin

§ Sprawom rozwodowym towarzyszą emocję, z którymi często spotykamy się po raz pierwszy w naszym życiu. Decyzja o założeniu sprawy rozwodowej, poprzedzona jest konsultacjami, które przeprowadzamy z najbliższymi. Dobry adwokat od rozwodów – adwokat Ewa Joanna Nowacka pomoże sfinalizować ostatni etap – jakim jest wniesienie sprawy o rozwód do Sądu. Z drugiej strony udzieli pomocy w sprawie rozwodowej w sytuacji, gdy otrzymacie Państwo pozew o rozwód i za inicjonowanie postępowania rozwodowego przez współmałżonka będzie dużym zaskoczeniem. Złożenie odpowiedzi na pozew o rozwód, pozwoli poznać Sądowi wersję drugiej strony i podjąć stosowną obronę we właściwym czasie.

§ Wszystko zależy od tego, czy posiadamy małoletnie dzieci, jak również od tego czy zamierzamy ustalać winę za rozkład pożycia małżeńskiego. Jeżeli bowiem nie posiadamy potomstwa, druga strona wyraża zgodę na rozwód bez orzekania o winie, po podjęciu decyzji o rozwodzie wystarczy, napisać pozew o rozwód, gdzie wskażemy, iż nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia, oraz ustały wszystkie więzi. Po opłaceniu pozwu, należy złożyć w/w dokument w Sądzie Okręgowym właściwym miejscowo. Sprawa komplikuje się, jeżeli posiadamy potomstwo i jednocześnie chcemy ustalać winę za rozkład pożycia. W takiej sytuacji, należy zgromadzić faktury obrazujące nasze wydatki, zastanowić się o przesłuchanie których świadków będziemy wnosić. W przedmiotowej sytuacji należy rozważyć wiele innych kwestii, takich jak: kontakty rodzica z dzieckiem, wysokość alimentów, władza rodzicielska, dlatego też bez pomocy fachowego pełnomocnika może być ciężko osiągnąć oczekiwany efekt.

Pamiętajmy, iż pozew o rozwód zawsze można cofnąć!


Przed podjęciem decyzji o rozwodzie odpowiedz na następujące pytania:

  • Czy to małżeństwo zaburza Twoje poczucie własnej wartości?
  • Czy zaspokojona jest Twoja potrzeba alceptacji i spokoju?
  • Czy taki związek spełnia Twoje wyobrażenie szczęścia?
  • Czy to małżeństwo koliduje z jakością naszego życia i zagraża naszym wartościom?
  • Czy to małżeństwo utrudnia nam osiąganie do celów, które są dla nas ważne?
  • Czy to małżeństwie pozwala Tobie cieszenie się życiem i żyć w zgodzie ze sobą?
  • Czy ten związek zagraża Twoim relacjom z innymi osobami?
  • Czy trwanie w tym małżeństwie zagraża dobru innych ludzi, których kochamy?

Przykłady dokumentów: